Во огноотпорен сад се ренда еден слој биено сирење, а врз него се редат парчиња од сирењето.
Се става сувомеснато по желба, а и не мора, малиново масло и се става во загреана релна на 200 степени, околу 20тина минути, да добие убава
Се вади огноотпорниот сад, се ренда кашкавал и се враќа назад во релната уште 10тина мин.
Брзо, соленко, крцкаво и превкусно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови