Убав освежителен коктел. Вкусот е уште поубав ако крушата е она убавата, сочната.
1. Помешајте ги сите состојки заедно. Не претерувајте со циметот, прстофатот нека биде на врв на ножето.

2, Правилно, требаше мразот да е на гранули. Немав машинка па ставив цели коцки. За декорација служев стапчиња цимет. Можете да додадете и свеж рузмарин.
За промена, не е лош.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови