Подговотвка

1. Изматете ги јајцата и шеќерот, додадете ги течните, па сувите состојки со намалена брзинана миксерот.

2. Ставајте по едно лажиче во калапите во апаратот за крофни и печете.

3. Готовите крофнички намакајте ги со шеќер во прав или глазура од чоколадо со вкус на јаготка и украсете ги со поливина јаготка одозгора.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови