1. Замесете тесто од сите состојки

2. Развлечете со сукало голема кора

3. Од кората со помош на калапчиња(во мојов случај форма на срце) исечете крофнички и оставете ги да стасат

4. Пржете ги во голема количина врело масло

5. Испржените крофнички посипете ги со шеќер во прав

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови