1. Се варат макароните и се оставаат убаво да се изладат и да се исцедат.

2. Корнишоните се сецкаат на ситни коцки ,туната се цеди убаво од маслото.

3. Во сад се ставаат макароните, туната, пченката, сецканите корнишони, павлаката, мајонезот, сол и црн бибер. Се меша убаво да се изедначи салатата.Се става во фрижидер да отстои неколку часа пред да се сервира.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови