Компирите, кашкавалот и јајцата ги рендаме, а шунката ја сечкаме.Ги мешме сите заедно ги ја додаваме павлаката, мајонезот и крем сирењето. Се убаво се меша се става ви чинија за сервирање и одгоре се премачкува со мајонез.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови