1. На крупната страна на рендето, ги рендаме излупените, измиени цвекло и морков. Ги ставаме во еден сад
2. Додаваме ситно сецкан млад кромид, сончоглед, сол, бибер, балсамико, маслиново масло и кисела павлака.
3. Убаво со лажица ја соединуваме смесата и ја сервираме во сад. Оставаме во фрижидер да стои салатата 30 минути, па ја сервираме со добар аперитив.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани