Се мелат семињата во блендер, се додава путерот и водата малку по малку да се добие нелепливо тесто. Се сука кора помегу две мрсни хартии и се сечат форми по желба.Се печат 15-20 мин на 200 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови