Еве една брза закуска која е превкусна.
1. Во сад се мешаат крем сирењето и павлаката. Се додава сув магданос,сол и црн бибер. Во истото се додава и потпечен сусам и се меша со лажица.
2. Се зема еден крекер и со шприц се филува. Над него се става декорација сечкана краставица или по ваша желба.
Вкусни залачиња кои се брзи едноставни и вкусни.