Млекото, шеќерот, маргаринот и какаото ги ставаме на тивок оган за врие околу 5 минути. Од кога смесата ќе излади се стават мелените ореви мелените бисквити и јајцата се меси како тесто. Земаме парче од смесата и оформуваме кошничка готовите форми од колачи ги ставаме да замрзнат потоа додека се замрзнати ги поливаме со глазура од чоколадо и ги украсуваме со цветови. Од оваа смеса може да се прават разни форми на колачи.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови