Се замесува средно меко тесто се остава да потера 30 мин.
Потоа се премесува, кора се сучи и се сечи на коцки.
Се пржи во жешко масло.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови