1. Праските се мијат и се сечат на четири дела се редат во тегли се става 5 до 6 лажици шеќер во секоја тегла се полнат теглите со вода и добро се затвораат.
2. Се редат теглите во тава се ставаат во ладна рерна и се загреваат до 100 степени се додека не почнат да вријат, потоа се исклучува рерната и теглите се оставаат целосно да се изладат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови