Еве еден рецепт за убав и здрав ручек - малку невообичаен, но многу вкусен.

Подготовка:

1. Бидејќи гускиното месо е прилично тегаво и тешко се вари, најдобро е да го сварите најпрво него во експрес лонец.

2. Потоа во тенџере ставете ситно сецкан кромид и морков малку да се пропржи, па додајте ги компирите и месото исецкани на коцки. Кратко пропржете, па прелијте со водата во која се вареше месото, а по потреба додадете уште вода. Додадете зачини по вкус – јас ставив ловоров лист, куркума, малку сув магдонос, малку чубрика и босилек, сол и бибер. Оставете убаво да се искрчка и сè убаво да омекне.
3. На страна размешајте една-две лажици брашно со малку (ладна) вода и додадете го (со постојано мешање) во веќе сварената манџа. Варете уште десетина минути малку да се згусне и тргнете од оган.

Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови