- Коморачот исчистете го и исечетена тенки листови
- Портокалот излупете и исечете на кругови,  според ваша оцена и во зависност од големината исечете ги на помали парчиња
-На тањирот наизменично редете ги коморачот и портокалот, посолете и посипете го биберот
- Одозгора посипете ја брусницата, зачинете со оцетот и маслото...
Уживајте
- Салатата може да се служи и дегустира со сирење, со риба... а и засебно е супер освежителна ужина или лесна вечера.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани