1.Се матат сите состојки убаво да се добие хомогена смеса.
2. Корите се премачкуваат со смесата и врз секоја трета кора се става дробено сирење или урда и се витка во ролничка и се реди во тепсијата во кругови.
3. Од како ќе се потрошат сите кори колпитата се премачкува со јајце изматкано со малку масло за јадење .
4. Се пече во загреана рерна на 200 степени околу половина час.Кога ќе се извади од рерна се попрскува со малку млака вода и се покрива со крпа малку да омекне и се излади.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови