Преубав шпански рецепт, тапас,убавина за оние кои се љубители да пробаат нешто ново.
Оргиналниот рецепт е да се нивни шпнски колбавчињата, ама ние си ги прилагодивме на нашата кујна со наши домашно пушени колбаси.

Подготовка:

1. Исецкајте ги и пржете ги на многу малку масло. Тие сами ќе пуштат маснотија. Кога се добро пропржени додадете црвено вино и оставете да си крчкаат додека не испари виното.
2. Нека си динстаат на тивко. Имате преубав рецепт, едноставен, лесен а вкусен. Нека ви е слатко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови