Јаболките се лупат и се рендаат во длабок сад во кој се додава шеќерот,содата и циметот и се оставаат да стојат 1 час. После 1 час се додаваат и останатите состојки и се пече во плекче бр.30 на 180С

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови