Колач кој нема да ве остави рамнодушни. Превкусен и лесен со киселкаст вкус од вишни совршен за секоја пригода. Брзо се приготвува најпогоден за брзи (ненајавени) гости.

Јајцата и шеќерот изматете ги убаво со миксер или рачно во длабок сад па додадете ги сувите состојки. Одкако ќе се соедини убаво додадете го млекото или јогуртот па на крај растопениот путер.
Печете на 200 степени 25 минути.
Проверете за секој случај со чепкалка.
Добар апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани