Вкусен колач со ананас.
Омекнатиот путер помешајте го со шеќерот. Додате го брашното помешано со пецивото.
Потоа се додаваат јајцата и екстрактот од ванила. Мешајте додека да добиете воедначена смеса.
Калапот намасете го со путер
Префрлете еден дел од смесата во калапот, па наредете го сечканиот ананас. Потоа пак додајте од смесата.
Ставете да се пече на 150 степени еден час.
Кога е печено извадетже од калапот и наросете шеќер во прав

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови