Маргаринот се мати со шеќерот се додаваат бисквитите и оревите, па се меси како тесто. Тестото се деле на 2 дела во едниот дел се става какаото и убаво се меси.Колачите се прават во сокарник за цедење ломон се полни долната празна страна половина од белото тесто половина од црното.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови