Бананите се пасираат со кокосот. Од смесата се формираат топчиња или било која форма сакате и се печат во загреана рерна на 180°С околу 15 минути. Изладени се преливаат со 80 гр. растопено чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани