Спанаќот измијте го.
Јајцата сварете ги.
Лебот намачкајте го со намаз од сирење, ставете спанаќ и јајце сечено на кругчиња. Покријте со друго лепче. Сендвичите сечете ги на триаголни парчиња.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани