Со секое ново пријателство, следува и нов вкусен рецепт. Поздрав до Кичево !

1. Издробете го сирењето и ставете го во блендер, додадете ги маслиновото масло и сокот од лимон. Блендирајте додека сместата да стане кремаста.

2. Потоа додадете ги сецканиот лук и сецканиот магдонос, блендирајте уште малку.

Освежително и вкусно. Пробајте !

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови