Подготовка

Во длабок сад ставете ги просеаното брашно, сувиот квасец, хималајкската сол и промешајте. Потоа додадете ги екстра маслиновото масло и топлото млеко. Замесете меко и нелепливо тесто. Ако има потреба, додадете уште малку брашно.

Садот покријте го со фолија и оставете го тестото да одмори и да се дуплира.

Од тестото направете мали топчиња. Секое топче расукајте го со помош на оклагија и премачкајте со малку ајвар и ставете сецкано сиренце, а потоа замоткајте во форма на кифличка.

Наредете ги кифлите во тава за печење. Одозгора премачкајте ги со жолчка, ставете по малку путер и сусам.

Печите на 200 степени додека да заруменат убаво одозгора.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани