Квасецот го зафаќаме и го оставаме да надојди, а потоа го додаваме брашното, јајцата, маслото, солта и млекото и месиме средно меко тесто. Тестото го оставаме да надојди и киниме парчиња ги сучиме со раце (како врвка) и ги намотуваме околу виршлата. Така правиме дури има тесто и виршли.
Ги оставаме да надојдат ги мачкаме со јајце и печиме на 190 степени околу 30 мин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови