Брза, лесна и многу освежителна салата со малку вкус.
1. Зеленчукот ситно се сецка и се става во длабок сад.
2. Во сад се мешат сите состојки за прелив да се добие хомогена маса
3. Преливот се истура врз зеленчукот и малку се меша
4. Врз салатата се поросува копар, многу е поубав вкусот ако копарот е свеж.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови