Пилето се вари и откако ќе се свари се става во релна околу 30 мин..Се зема половина литар од водата во која се вари пилето.Во водата се кршат јајца, се додава брашно, лук и масло.Овој сос се вари се додека се добие посакуваната густина.Пилето се кини на парчиња и се полева со сосот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови