Кескулот го подготвуваме на стандарден начин. Во тенџере ставете ги сите суви состојки, а потоа додадете го млекото и ставете на оган да се вари до згуснување. Оставете малку да олади, сепак да е течно и да може да се истура. Одберете декоративни чаши.
На дното истурете малку мелени бисквити, над нив нутела и врз нутелата од кескул кремот, потоа повторно слој мелени бисквити, па слој нутела и повторно од кескул кремот, најгоре ставете лажица изматен шлаг. А врз шлагот потпечени искршени лешници и потпечен кокос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови