Подготовка:

1. Во длабок сад со средна големина се става млекото, па се додава кокос, шеќер, ванила и полека се истура брашното. Се меша постојано со дрвена лажица.

2. Смесата се остава да зоврие со постојано мешање. На крајот се додава путерот и се сервира во чаши.

3. Врз секоја чаша се става сечкани ореви.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани