Се меси мазно тесто се сучи кора со дебелина од 1цм се сечат кругови со чаша и се редат во плех обложен со хартија. Се премачкуваат со јајце и се наросува сусам.
Се печат на 200 степени околу 15тина мин
Може да се направат и со сирење
Едит
Мене лично со сирење ми се повкусни

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови