Пилешките батаци заедно со морковот се варат во вода.Потоа водата во која се вареа се остава да се излади. Брашното се запржува со масло на оган. Се додава вагетата, солта и изладената вода во која се вареа батаците.На крајот се додаваат батаците и морковот и се остава на оган додека се добие каша.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови