Се мијат јаболката убаво и се бришат. Се става по едно стапче во секое јаболко.

Шербет

Се става се во помало тенџере на рингла. Се остава да вари дури да се згусне малце шербетот и да смени жолтеникава боја.

Се макат јаболката цели во шербетот и се валкат во кокос или сецкани јатки. Се остават да оладат на мрсна хартија намачкана со малце масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови