Се матат јајцата како за торта, настрана се раствара квасецот во топло млеко и се додава во јајцата, се додава и брашното, шеќер сол и ракија. Се остава да кисне, да втаса тестото, па се пржи во врел зејтин.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови