Подготовка:

Од сите состојки замесуваме тесто (доколку е потребно додадете уште вода), од кое формираме топчиња и ги редиме во плех обложен со хартија за печење.
Се печат на 200 степени, околу 20 минути!
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови