Од наведените состојки замесуваме тесто тестото одмара пол час. Земаме калап го обложуваме со хартија. Го ставаме тестото во калапот и во загреана рерна се пече на 180степени 35 мин

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови