Се мешаат сувите состојки и се додава водата. Бидејќи тестото е многу меко, не може да се меси со раце, па се меша со лажица.
Се остава да стаса, еднаш или два пати, зависи колку имате време.
Се пече на 180 степени, 45 минути. Лебот е мек и вкусен

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови