1. За почеток на овој убав напиток,ставете ја водата да зоврие. Тргнете ја на страна и додајте го зелениот чај и ѓумбирот. Нека отстои околу 5 минути,па прецедете ја течноста во бокал.

2. Додајте го свежо цедениот сок и медот. Промешајте.

Служете со коцки мраз во летниот период,а зимно време само така,како зимска лимонада.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови