Сета оваа смеса ја месиме со вода, се сучат две кори и ги мачкаме со маргарин и се пресукуваат уште еднаш. Се става првата кора во плехот и му се става филот потоа одозгора другата кора и ја попрскуваме маргарин и малку масло .
Потоа го ставаме зелникот да се печи .

Фил
Пола спанак добро очистен, измиен, насецкан, сирење или изварка по желба две јајца Сето ова го мешаме заедно и правиме како фил .

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови