Подготовка:

1. Сварете компири. Со помош на алат за пире згмечете ги во пире. Додајте млеко и путер.
2. Спанаќ имав замрзнат, изблендиран. Може и свеж. Ставете го во пирето. Зачинете со магдонос, копар и млад лук, ситно исецкан. Посолете и убаво промешајте.
Сервирајте во чинија!
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани