Во последно време се почесто се трудам да правам некои вакви поздрави рецепти, кои првенствено се за мене, ама се надевам ќе ги навикнам и домашните. Исто така рецепти кои се брзи и лесни, оти постојано се борам со време да најдам за се, за жал

Подготовка:

1. Сите состојки ги ставаме во блендерот, мешаме додека не добиеме убава смеса. Густината е како за обичните палачинки.
2. Ги правиме на тавче за палачинки, и откако ќе се оладат ги премачкуваме прво со домашен хумус и малку мешана салата од зелка и моркови. Но секако полнењето може да биди и со печурки, или друга салата по вкус .

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови