Салата која плени со својата колоритност. Вкусна,здрава и преубава.

Подготовка:

1. Тиквата ставете ја во апаратот на пареа. Откако е готова исецкајте ја на коцки.
2. Зелената салата исецкајте ја и додадете го наутот и краставицата која ја исецкавте на мали коцкички. Додајте го јогуртот кој го помешавте со копарот. Благо помешајте. Салатата е готова. Ако сакате наутот можете да го потпечете на хартија, да биде покрцкав.
Нека ви е на здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови