На пилешкиот стек се додава солта, црниот бибер и црвениот пипер, месото се печи во тавче.
Салатата се мие и се става во чинија, месото се сечи на парчиња се додава на салатата потоа се додаваат и зрната калинка.
Се подготвува дресингот - во еден сад се става солта, сокот од лимон и маслиновото масло се промешува и се додава на салатата.
Лепчињата се печат и се додаваат на салатата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови