Многу едноставен и брз рецепт за здрав смрзнат десерт.

Подготовка:

1. Ги мешаме сите состојки во блендер или процесор до целосно соединување.
2. Ја префрламе смесата во пластичен сад и оставаме во замрзнувач најмалку 1 час.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани