Испечати

Здрав десерт од банани

Здрав десерт од банани

Состојки

  • 2 банани
  • 2 лажички какао
  • 100г кокосово масло (стопено)

Подготовка

Многу едноставен и брз рецепт за здрав смрзнат десерт.

Подготовка:

1. Ги мешаме сите состојки во блендер или процесор до целосно соединување.
2. Ја префрламе смесата во пластичен сад и оставаме во замрзнувач најмалку 1 час.

На здравје!