Едноставна подготовка на прекрасни вафли. Здрав појадок или десерт, изберете. Јас ги спремив во чашката од нутрибулетот.
1. Ги ставив прво овесот и бананата, па сите останати состојки. Ја соединив смесата, и почнав со печењето на вафлите. Апаратот за вафли го премачкував масло. На секоја вафла мачкав.
2. Печените вафли ги служев со агаве сируп или мед, па им попрскав по некоја микс семка.

За мене ова беше совршенство, а вие пробајте па кажете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови