Подготовка:

1. Пуштете едно кафе во апаратот за кафе. Во него додајте мед, ѓумбир, куркума и топло млеко.
Додајте цимет, и ванила по вкус.
2. За да го дополните прекрасниот изглед, направете пена во апаратот за пена на Делимано и додајте ја во кафето.
Нека ви е слатко.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови