Ова натрпреварот со Италијанска кујна е наш полн погодок. Па моите деца се секојдневно на таа храна.
Ајде сега за њоките да зборуваме. Нив ги сакаме на сите начини, и тие со компир и тие со тиква и ситеее :)

1. Во загреана посолена вода ставете ги њоките нека повријат 2 до 3 минути. Вадете ги со лажица со дупки и префрлете на растопен путер во тава. Нека се запржат малку. Треба само да ги завртите да ги фати топлото и да се исцедат од вишокот вода.

2. Во друг сад, на маслиново масло ставете го крупно сечканиот зеленчук. Нека се запржи да пушти сок.
Додајте го пасираниот домат. Благо промешајте. Нека крчка со покриен капак. Капнете балсамико. Пред крајот додадете ситно сецкан свеж босилек и целер. Оставете да се растопи во сосот.

3. Спремните њоки вметнете ги во садот. Превртете неколку пати, нека се соединат со сосот.
Сервирајте во тавички и декорирајте со свеж босилек.

Нека е на здравје.

Забелешка
Јас додадов и малку сув босилек, зашто од свежиот немав многу.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови