Ова се состојки за 2 грниња.

Подготовка:

1. На дното на грненцата ставаме кругови црвен домат. Врз нив ги ставаме парчињата мешано сирење.
Јас бешамелот си го подготвувам на мој начин со млеко и јогурт, како што сум пишувала многу пати овде.
2. Врз белото сирење ставаме од бешамел сосот. Врз нив го нанесуваме ренданиот кашкавал.
Вака подготвени ги гратинираме во загреана релна околу 25 минути.
3. Сервираме жешки, па и многу набрзина сликаме и дегустираме.
Во едното грненце додадов и сецкана лута пиперка.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани