Многу едноставенa и брза ужинка.

Подготовка:

1. Во блендер ги урмите и тиквата, блендираме. Ги додаваме останатите состојки. Блендираме додека да се соединат состојките.

2. Смесата ја ставаме во правоаголен сад обложен со хартија за печење. Оставаме во фрижидер да се стегни. Сечиме на правоаголници.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани