1. Во делимано тавата со рачки најпрво го ставаме маргаринот да се растопи

2. Откако ке се растопи ги додаваме постепено чоколадата, 3-те лажици какао, шеќерот и медот

3. Откако ке повријат малку ги трзаме од оган и го додаваме сусамот и чоколадниот корнифлекс па мешаме убаво со лажица до изедначување

4. Правиме форми со модли по желба

Во пресрет на Валентиново може безброј срциња помали и поголеми, украсени со букви, сипки, чоколаден прелив.....  По желба !!

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови